Okres świąteczny już za nami. O ile niektórzy lubią trzymać drzewko bożonarodzeniowe jak najdłużej, o tyle niektórzy już teraz muszą lub chcą się go pozbyć. Jeśli chodzi o Lubań, to gdzie dokładnie można oddać drzewko bożonarodzeniowe?

Co zrobić z drzewkiem bożonarodzeniowym po świętach?

Oczywiście przede wszystkim nie wyrzucajmy drzewka byle gdzie. Ponadto istnieje kilka opcji, co można zrobić ze starą choinką po świętach. Przykładowo można ją wykorzystać do przycięcia gałęzi i przygotowania kompostu. Oprócz tego choinka może być użyta do dekoracji ogrodowej. Co więcej, można ją oddać do specjalnie do tego przeznaczonych miejsc, gdzie zostanie przetworzona na biomasę lub wykorzystana do produkcji energii.

No i przede wszystkim można ją oddać. Również w Lubaniu są organizowane zbiórki choinek po świętach, więc można je oddać do specjalnie do tego przeznaczonych miejsc zbiórki. Jeśli chodzi o Lubań, to bożonarodzeniowe drzewka można wystawiać przy boksach z pojemnikami na odpady. Muszą one znajdować się obok pojemników, a wtedy Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych zajmie się ich odbiorem.