W ostatnim czasie odbyła się II edycja Dolnośląskiej Ligi Pływackiej „Swimmania” 2022/2023. Znakomicie na tych zawodach wypadli młodzi pływacy należący o klubu ORKA Lubań. Łącznie młodzi zawodnicy z Lubania zdobyli na tych zawodach 3 medale.

II edycja Dolnośląskiej Ligi Pływackiej „Swimmania”

Na zawodach we Wrocławiu, które odbyły się w niedzielę, dnia 5 lutego, łącznie wystąpiło 27 klubów pływackich z całego Dolnego Śląska. Na wrocławskiej pływalni łącznie uczestniczyło 321 dziewcząt oraz 298 chłopców. Organizatorzy zawodów przeprowadzili konkurencje pływackie z podziałem na kategorie wiekowe od 10 do 15 lat.

Młodym zawodnikom ORKA Lubań znakomicie poszło w wyścigach pływackich w kilku kategoriach. Wywalczyli oni medal w kategorii wiekowej 14 lat na dystansie 100 metrów w stylu dowolnym oraz w tym samym stylu na dystansie 200 metrów. Ponadto medal udało się wywalczyć także w kategorii wiekowej 11 lat na dystansie 50 metrów w stylu grzbietowym. W pozostałych konkurencjach i kategoriach wiekowych również startowali zawodnicy z Lubania i tam również odnieśli oni dość dobre wyniki, plasując się na miejscach w górnej połowie stawki.