Firma Quick, specjalizująca się w wynajmie elektrycznych hulajnóg, uruchomiła swoje usługi na terenie Lubania. Urządzenia do korzystania są dostępne w różnych lokalizacjach miasta i można je wynająć korzystając z dedykowanej aplikacji. Mimo to, spojrzenie na mapę pokrycia terytorium miasta przez firmę może wywołać niepewność co do popularności tej nowej usługi.

Od czwartku, 8 września, w Lubaniu można było zauważyć e-hulajnogi firmy Quick na chodnikach. Zostały one rozmieszczone w strategicznych punktach miasta, takich jak obszar przy fontannie koło Ratusza, okolice sklepu Biedronka na Osiedlu Piastów czy plac 3. maja niedaleko obelisku.

Aby skorzystać z usług Quick, konieczne jest zalogowanie się w dedykowanej aplikacji i doładowanie swojego konta. Następnie za pomocą tej samej aplikacji wybieramy e-hulajnogę, którą chcemy wynająć.

Zgodnie z cennikiem firmy Quick, wynajem e-hulajnogi kosztuje 2,59 zł opłaty startowej oraz 0,75 zł za każdą rozpoczętą minutę korzystania z urządzenia. Kiedy zdecydujemy się na przerwę, w aplikacji oznaczamy pauzę i koszt jednej minuty postoju wynosi już tylko 0,10 zł. Firma oferuje możliwość rezerwacji hulajnogi na 10 minut przed jej uruchomieniem, za co pobierane jest również opłata w wysokości 10 groszy za minutę.

Firma Quick przewidziała także system bonusów i kar. Bonusy to 1 zł za pozostawienie urządzenia we właściwym miejscu i 20 zł doładowania za pierwsze użycie aplikacji. Natomiast kary dotyczą najczęściej wyjeżdżania poza wyznaczone strefy oraz pozostawiania hulajnogi w niedozwolonym miejscu.