Trzynastego kwietnia, w sobotni poranek, w miejscowości Nowogrodziec doszło do pożaru. Na skraju miasta, przy trasie prowadzącej od Lubania, płonęło poddasze niewykorzystywanego obiektu o charakterze mieszkalno-gospodarczym.

Kilkanaście minut po godzinie czwartej rano, strażacy z powiatu bolesławieckiego otrzymali zgłoszenie o pożarze. Sygnał prawdopodobnie pochodził z budynku mieszkalno-gospodarczego usytuowanego przy ulicy Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu. W momencie, gdy pierwsze jednostki straży pożarnej dotarły na miejsce zdarzenia, ogień był już silnie rozwinięty.

Niebezpieczne płomienie szybko objęły połowę przestrzeni poddasza budynku mieszkalno-gospodarczego. Szczęśliwie nie zamieszkany budynek oznaczał brak potencjalnych ofiar. Po przybyciu na miejsce strażacy podali wiele prądów wody, w tym z użyciem drabiny mechanicznej – informowała Ochotnicza Straż Pożarna Nowogrodziec na swoim profilu społecznościowym.

Po zapanowaniu nad ogniem, strażacy wspólnie z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej przez kilka godzin usuwali ze środka pozostałości spalonej słomy i siana. Cały materiał przemoczono wodą, aby wyeliminować wszelkie ogniska pożaru.

Prace gaśnicze trwały do świtu. Na miejscu działało łącznie dziewięć zastępów straży pożarnej: trzy jednostki JRG PSP Bolesławiec, trzy jednostki OSP Nowogrodziec, OSP Nowogrodziec Osiedle, OSP Zebrzydowa i OSP Gierałtów. W akcji uczestniczyły także służby policyjne oraz pogotowie energetyczne.