Płynące do nas informacje są smutne i pełne żalu. Z głębokim bólem musimy poinformować o odejściu Ewy Gutek. Była to kobieta, która poświęciła swoje życie służbie jako pielęgniarka, a także była aktywną działaczką społeczną i samorządową.

Ewa Gutek, osoba pełna empatii i ciepła, po długim, trwającym rok, boju z rakiem trzustki, zmarła dzisiaj tj. 28 maja. Przez cztery lata od 2006 do 2010 roku piastowała stanowisko Przewodniczącej Rady Powiatu Lubańskiego, przyczyniając się do rozwoju lokalnej społeczności.

W dniu, kiedy żegnamy Ewę… chciałabym w imieniu nie tylko swoim, ale wszystkich, którzy mieli okazję Ciebie poznać, podziękować za każdą spędzoną z Tobą minutę. Za przyjaźń, za życzliwość i ogromne serce… Nie było dla Ciebie rzeczy nieosiągalnych.. Kochana, Twoja pamięć będzie nieustannie żywa w naszych wspomnieniach – tak pożegnała zmarłą jej bliska przyjaciółka.

Uroczystość pożegnania Ewy Gutek odbędzie się 3 czerwca 2024 roku. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 12:00 w Kaplicy Cmentarza Komunalnego w Lubaniu, znajdującej się przy ulicy Wrocławskiej 21.