Nie pierwsza sytuacja, w której policjanci z Lubania okazali się bardziej przebiegli od złodziei. Tym razem sprawa dotyczy osoby poszukiwanej w związku z kradzieżą katalizatora samochodowego. I choćby mogło się wydawać, że szkoda nie jest aż tak wielka, szybka reakcja funkcjonariuszy i sprawne dochodzenie umożliwiło zatrzymanie poszukiwanej osoby.

Współpraca policji z Lubania i Leśnej

Do zdarzenia, zgłoszonego natychmiast na policję doszło na początku sierpnia bieżącego roku w gminie Leśna. To tam z zaparkowanego samochodu marki Mazda 656 został skradziony katalizator samochodowy. Sytuacja została zgłoszona do odpowiedniego posterunku a ten prężnie zaczął działać, aby znaleźć zuchwałego złodzieja. Doskonała współpraca policji z Lubania oraz Leśnej doprowadziła ostatecznie do zatrzymania 28-letniego mężczyzny, któremu postawiono już odpowiednie zarzuty.

Kim jest zatrzymany w sprawie?

To mężczyzna, który w skutek działań policji został zatrzymany na podstawie odnalezienia narzędzi niezbędnych do kradzieży a także samego katalizatora. Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu i obecnie oczekuje na rozprawę sądową. Jak się okazało człowiek ten złamał również zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi, a do puli zarzutów prokuratura dołączyła również jazdę pod wpływem środków odurzających. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi nawet do 5 lat więzienia. Wartość szkody oszacowana przez właściciela pojazdu wynosiła 1000 zł.

Jak podaje policja katalizatory samochodowe są częstym łupem złodziei. To towar, który cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem. Najczęściej element ten jest kradziony z pojazdów zaparkowanych na miejskich parkingach oraz przy drogach leśnych. Funkcjonariusze apelują, aby każde niepokojące zdarzenia zgłaszać na policję. Tym bardziej związane z kręceniem się podejrzanych osób przy pozostawionych w odludnych miejscach samochodów. Tylko szybka reakcja pozwala na podjęcie natychmiastowych działań, co zdecydowanie zwiększa szansę odnalezienia potencjalnych złodziei.