Mnóstwo atrakcji. Pięć dni wielu ciekawych wydarzeń, które będą odbywać się na terenie Bolesławca.  Kilka ciekawych imprez towarzyszących w innych regionach. Tylko tyle i aż tyle czeka na turystów i mieszkańców w dniach od 18 do 22 sierpnia br. Nie bez powodu impreza nazywana jest Świętem Ceramiki – wystarczy bowiem szczegółowo zapoznać się z programem stworzonym przez organizatorów.

Środa – 18 sierpnia (dzień pierwszy).

W pierwszym dniu długo wyczekiwanej imprezy uczestnicy i wszystkie osoby zaineresowane będą mogły uczestniczyć m.in. w wystawach plenerowych ceramiki uznanych artystów oraz zapoznać się ze współczesnymi produktami w tej branży. Nowoczesne targi ceramiki przeniosą każdego w świat piękna i szlachetnych form, a wieczorne spotkanie inauguracyjne z autorem Kącika Kresowego z pewnością wspaniale zwieńczy dzień pełen wrażeń.

Czwartek – 19 sierpnia, czyli co mieszkańcy Lubania i okolic zobaczą?

Drugi dzień Święta Ceramiki nie będzie mniej interesujący. Ale zdecydowanie różny od tego rozpoczynającego. To liczne okazje do wszelkiego rodzaju wystaw plenerowych oraz fantastycznych warsztatów. To na nich każdy zainteresowany będzie mógł zgłębić tajniki samej ceramiki oraz porozmawiać z osobami, które się na niej znają. To doskonała okazja także do międzynarodowych rozmów z twórcami gruzińskimi.

Weekend w  Lubaniu –  Święto Ceramiki w Bolesławcu.

Od piątku do niedzieli atrakcji na Święcie Ceramiki z pewnością nie zabraknie. Poza klasycznymi już wystawami plenerowymi, każdy uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił w specjalnych warsztatach zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Ponadto każdy z weekendowych wieczorów będzie kusił zainteresowanych specjalnymi koncertami muzycznymi, mającymi miejsce zarówno na scenie alternatywnej, jak i głównej. Na szczególną uwagę zasługuje występ Kwiatu Jabłoni – zespołu niezwykle popularnego w ostatnim czasie. To wydarzenia, które sprawią wiele radości zarówno dorosłym, jak i dzieciom.