Lubań jest specyficznym miastem, które nie tylko ze względu na swoją lokalizację może poszczycić się ciekawą historią. Poruszając się tylko po śródmieściu turyści mogą odbyć pełną inspirujących historii wycieczkę, która przybliża im dzieje Dolnego Śląska. Jeśli przebywasz bądź wybierasz się w okolice Lubania – skorzystaj z okazji. Wybierz się w kilka miejsc, a być może zapragniesz tu wrócić.

Pierwsze punkty, o wyjątkowej historii.

Wieża Bracka – jedna z najstarszych i najciekawszych budowli w mieście. Jest otwarta dla turystów niemal każdego dnia. Z jej szczytu rozpościera się wspaniała panorama miasta. W niedalekiej odległości, także w centralnej części miasta znajduje się Muzeum Schron. Propozycja unikalna, która nawiązuje do bitwy o Lubań rozgrywającej się w 1945 roku. To ciekawe artefakty, mnóstwo wspomnień i przedmiotów z tamtego okresu. Miejsce nie jest duże, a jego zwiedzanie z przewodnikiem nie wynosi więcej niż 30 minut. Przechodząc ulicą Bracką każdy napawać się nie tylko klimatem miasta. To właśnie tutaj powstaje Historyczna Aleja Gwiazd, która docelowo ma upamiętniać wizyty sławnych osób na przestrzeni lat. Twórcy zaplanowali 20 takich tablic, z czego obecnie pięć jest zapełnionych. Każdorazowe odwiedziny ważnej osobistości powiązane są z ulicznymi przedstawieniami i wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Co jeszcze warto zobaczyć będąc w Lubaniu?

Kolejnym istotnym punktem w zwiedzaniu miasta są jego mury obronne, które zachwycają niezależnie od pory roku. Jeszcze do połowy XIX wieku istniały dwa linie murów z 34 basztami i czterema okazałymi bramami wjazdowymi do miasta. I choć obecnie większość z nich uległo zniszczeniu, spacer w tej okolicy jest fajną przygodą.

Lubań posiada wiele ciekawych zabytków. Należą do nich także dwa specyficzne i stare kościółki o wyjątkowym klimacie. Turyści, którzy postanowili zapuścić się w te rejony z pewnością nie będą się nudzić. Spacer po tym urokliwym zakątku jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu w gronie przyjaciół bądź rodziny. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszymi propozycjami w tym temacie.