Miejsce, które zachwyci nie tylko miłośników przyrody. Okazały park obecnie cieszy się dużą popularnością także wśród osób lubiących eksplorację terenu. XIX wieczny park na Kamiennej Górze zlokalizowany jest na wzniesieniu wulkanicznym o wysokości 274 m n.p.m. Dużo tu reliktów wulkanicznych, pomników przyrody oraz tajemniczych wejść do sztolni. Zdecydowanie warto tu przyjechać choć na krotką chwilę.

Park, który zachwyca

To doskonałe miejsce zarówno dla rodzin, jak i samotnych podróżników, którzy w mieście chcą obcować z przyrodą. Park został założony w drugiej połowie XIX wieku w południowo-zachodniej części miasta. Powstał na kanwie naturalnego drzewostanu i to właśnie on przyciąga mieszkańców na długie spacery. Miejsce jest wyjątkowe – można tu bowiem zobaczyć dużo pozostałości wulkanicznych. Ponadto, miłośnicy przyrody mogą podziwiać wspaniałe pomniki oraz architekturę komponującą się z tym miejscem.

Park jest jedynym takim miejscem w okolicy. Posiada sieć wygodnych alejek, idealnych zarówno na spacery z wózkiem jak i piesze wędrówki z kijkami czy rowerowe przejażdżki.

Tajemnicze wejścia do sztolni.

Na terenie opisywanego parku znajdują się również wejścia do dawnych sztolni, stanowiące gratkę dla miłośników odkrywania nieznanej historii. Wśród wielu pomników znajduje się także pomnik przyrody nieożywiony, którym jest nieczynny już kamieniołom bazaltu. Teren całego parku jest mocno zróżnicowany, dużo tu zieleni oraz nierówności i pagórków. Nie ma się zatem czemu dziwić, że tak wiele osób decyduje się na spacery w tej okolicy. Co więcej wśród starych drzew można zobaczyć także wiele okazów ptaków i wiewiórek. Wycieczka w ten region miasta może być więc formą doskonałej edukacji dla najmłodszych.