Magistrat w Lubaniu oficjalnie potwierdził, że wnioski o dofinansowanie wymiany kopciuchów można już składać. Dodatkowo lubański magistrat zaznaczył, że warto się pospieszyć ze złożeniem wniosku. Wszystko za sprawą tego, że ilość środków finansowych przeznaczonych na ten cel jest ograniczona, a o przyznaniu środków decyduje kolejność zgłoszeń.

O dofinansowaniu na wymianę źródła ciepła

Wszyscy mieszkańcy Lubania mogą już składać wnioski o dofinansowanie na wymianę kopciuchów. Oznacza to, że wszystkie źródła ciepła, które działają na paliwie stałym, mogą zostać wymienione na inne źródła ciepła, które charakteryzują się znacznie niższą emisją. Dofinansowanie pochodzić będzie z pieniędzy z budżetu Miejskiej Gminy Lubań. Jakie są dokładne zasady, aby móc starać się o dofinansowanie?

Przede wszystkim warto pamiętać, że wnioski można składać do 31 marca 2023 roku. Miejscem składania wniosków jest Biuro Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Lubań, które znajduje się przy ulicy 7 Dywizji 14 w Lubaniu. Pełny regulamin można znaleźć w Biuletynie Publicznej Informacji lub też na oficjalnej stronie internetowej miasta Lubań.