Ogromna tragedia spotkała rodzinę, która straciła swój dobytek w pożarze mieszkania w Leśnej pod Lubaniem. Do pożaru doszło dzisiejszej nocy. W mieszkaniu w momencie wybuchu pożaru znajdowała się trzyosobowa rodzina oraz pies. Na szczęście całej rodzinie udało się opuścić płonący lokal. W środku został jednak pies, który na szczęście przeżył.

Niebezpieczny pożar mieszkania w Leśnej pod Lubaniem

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze mieszkania mniej więcej przed godziną 4:00. Pożar wybuchł w jednej z kamienic przy ulicy Pocztowej w Leśnej. Od razu na miejsce pożaru zadysponowano trzy zastępy straży z Państwowej Straży Pożarnej z Lubania. W akcji gaśniczej udział brała również jednostka OSP z Leśnej.

Strażacy OSP z Leśnej pojawili się na miejscu jako pierwsi. Od razu skierowali strumień wody przez okno. Gdy na miejscu pojawili się zawodowi strażacy z Lubania, to dostali się do mieszkania i tam prowadzili akcję gaśniczą. Na szczęście dzięki szybkiej akcji strażaków udało się skutecznie zatrzymać ogień. Z pożaru cało wyszedł również pies, który po zobaczeniu strażaków wybiegł okopcony z lokalu.

Poszkodowana w pożarze rodzina otrzymała ofertę pomocy od burmistrza Leśnej, który na miejscu zdarzenia pojawił się jeszcze tej samej nocy.