W ostatnim czasie odbywają się prace modernizacyjne przy obiekcie sportowo-rekreacyjnym przy ulicy Działkowej w Lubaniu. Niestety, ale nie wszyscy są w stanie uszanować wspólną własność. Ostatnimi dniami dokonano aktu wandalizmu i jedną ze ścian obiektu pomalowano sprayem.

Modernizowany obiekt sportowo-rekreacyjny pomalowany sprayem

W ostatnim czasie w Lubaniu akty wandalizmu odeszły na drugi plan. Po prostu nie było o nich słychać. Aż do teraz, gdy wandale pomalowali jedną ze ścian obiektu sportowo-rekreacyjnego białym sprayem. Napis został wykonany dokładnie na ścianie jednego z urządzeń, który mieści się na terenie skateparku.

Sprawa nie trafiła jeszcze na policję. Jednak wszystko wskazuje na to, że trafi, o ile osoba, która odpowiada za pomalowanie ściany sprayem nie zgłosi się do kierownika budowy i samodzielnie nie usunie napisu. Jeśli się zgłosi i samodzielnie usunie napis, to sprawa zostanie wyjaśniona. A jeśli nie, to sprawa zostanie zgłoszona na policję. A na terenie obiektu działa monitoring, który jest aktywny również w nocy, a to właśnie wtedy doszło do wykonania tego wątpliwego „dzieła”.