Dawniej tętniący życiem Lubański Park na Kamiennej Górze był miejscem, które zdecydowanie przyciągało mieszkańców. W szczególności amfiteatr oraz niewielki zamek cieszyły się dużą popularnością, odgrywając rolę sceny dla wielokulturowych wydarzeń miejskich. Zimą park ten był wręcz ulubionym punktem na mapie miasta dla miłośników jazdy na sankach. Przez wiele lat słychać było głosy apelujące o konieczność renowacji i przywrócenia dawnej świetności temu unikalnemu obszarowi.

Obecnie jednak amfiteatr na Kamiennej Górze jest jedynie bladym echem minionych czasów – czasów pełnych muzyki, uroczystości miejskich i licznych campingów muzycznych. Ten niegdyś tętniący życiem obiekt od wielu lat wołał o remont i działania konserwatorskie, które jednak nigdy nie zostały podjęte. W wyniku przeglądu technicznego przeprowadzonego w 2021 roku, amfiteatr został oceniony jako obiekt w fatalnym stanie i tym samym został zakazany do użytkowania.

Ekspertom udało się ustalić, że struktura podtrzymująca dach amfiteatru, jak również elementy konstrukcyjne trybun i garderób, są na tyle zniszczone, że nie gwarantują bezpiecznego korzystania z obiektu. Stopień zużycia obiektu szacowany jest od 71 do 100%, co świadczy o tym, że przebywanie tam stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i życia, a organizowanie jakichkolwiek imprez jest surowo zabronione.