Podczas minionego weekendu, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przeprowadzili akcję, która zakończyła się zatrzymaniem trzech poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości osób. Wszystkie z nich starały się na różne sposoby uciec przed konsekwencjami swoich czynów.

Do zatrzymań doszło na terenie miasta Lubania. Dzięki skoordynowanej pracy dzielnicowych i funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowego, udało się aresztować trzech mężczyzn w wieku 38, 39 i 49 lat. Decyzję o ich poszukiwaniach wydał miejscowy sąd.

Przewiezienie do aresztu śledczego najpierw spotkało 38-letniego mieszkańca Lubania, który został zatrzymany w sobotni poranek. Mężczyzna otrzymał karę siedmiu miesięcy pozbawienia wolności. Tego samego dnia, kilka godzin później, w ręce stróżów prawa wpadł 39-letni mężczyzna, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lubaniu do odbycia kary 18 miesięcy pozbawienia wolności.

Następnie, w niedzielę patrol dzielnicowych zatrzymał 49-latka, na którego czekała kara czterech miesięcy pozbawienia wolności. Wszyscy zatrzymani są odpowiedzialni za przestępstwa o charakterze kryminalnym.