Święto edukacji dla seniorów miało miejsce w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu, gdzie odbyła się ceremonia otwarcia roku akademickiego 2023/2024. Wśród licznie zgromadzonych gości znalazły się osoby zainteresowane nauką na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Początek uroczystości zaznaczyło wspólne zaśpiewanie przez obecnych „Gaudeamus igitur”. Następnie głos zabrał Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania, który przemówił do studentów Uniwersytetu. Jego słowa niejako otworzyły oficjalną część uroczystości.

Kolejnym punktem programu był wykład specjalny pod tytułem „Czy w wieku senioralnym można być szczęśliwym?”. Jego autorką była dr Dorota Cichoń, profesor Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych (KANS).

Zakończeniem ceremonii otwarcia roku akademickiego było wystąpienie Janusza Cedro, który serdecznie zaprosił wszystkich zgromadzonych na swój koncert planowany na 6 października 2023. Dodatkowo, warto nadmienić, że Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze jest patronem naukowym Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lubaniu.