Urząd Miasta Lubań stworzył dla mieszkańców, ale i przybywających turystów, nowoczesne rozwiązanie umożliwiające odkrywanie uroków tego miejsca. Jest nim intuicyjna aplikacja mobilna, która jest swego rodzaju elektronicznym przewodnikiem, prowadzącym po najbardziej atrakcyjnych zakątkach miasta oraz informującym o nadchodzących wydarzeniach.

Aplikacja ta została wzbogacona o innowacyjny komponent – bezpłatny przewodnik miejski dostępny w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej. Dzięki temu narzędziu, zwiedzanie Lubania staje się proste i przyjemne – z wirtualnym przewodnikiem nie ma obaw o zgubienie się, a do tego można dowiedzieć się wielu ciekawych faktów na temat historii miejscowych zabytków i innych ważnych punktów na mapie miasta. Funkcja ta jest dostępna zarówno w formie tekstowej, jak i audio. Aby skorzystać z wirtualnego spaceru wystarczy wejść w opcje trasy i wybrać jedną z dostępnych opcji.

Warto jednak pamiętać, że aby korzystać z opisów i relacji audio podczas zwiedzania miasta, nie jest konieczne pobieranie aplikacji. Wystarczy skorzystać ze smartfona do zeskanowania kodów QR, które zostały zamieszczone na tabliczkach przy zabytkach. Po ich zeskanowaniu użytkownik zostaje przekierowany na strony internetowe, gdzie dostępne są szczegółowe opisy i nagrania audio dotyczące danego obiektu.