Przebudowa drogi powiatowej 2450D, znanej jako ulica Lipowa w Zarębie, w końcu nabrała tempa po serii przeszkód i zawirowań. Dopiero po siedmiu przetargach, które odbyły się w ciągu tego roku, udało się zidentyfikować odpowiedniego wykonawcę do realizacji tego zadania.

Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Lubaniu na swojej stronie internetowej, planowana praca obejmuje wymianę przepustów na podejściach, profilowanie rowów odwadniających oraz stworzenie dojazdów do dróg gminnych i posesji. Ponadto, planowane jest wyrównanie poboczy za pomocą materiału kamiennego i położenie nowej nawierzchni drogi. Projekt zakłada również budowę chodnika z kostki betonowej i wymianę znaków drogowych zgodnie z zatwierdzonym projektem oznakowania.

Aby możliwe było przeprowadzenie tej przebudowy, konieczne było uzyskanie finansowego wsparcia. Z pomocą przyszli samorządowcy z Siekierczyna, którzy jednomyślnie postanowili wesprzeć Powiat Lubański, przekazując dotację celową ze środków budżetu Gminy Siekierczyn na 2023 rok. Łączna kwota wsparcia wynosi 200 tysięcy złotych.