Podstawowa jednostka ratownictwa medycznego w Jeleniej Górze niewątpliwie zasiliła swoje siły, dodając do swojej floty dwa innowacyjne ambulanse o konstrukcji kontenerowej. Unikalna architektura tych pojazdów, charakteryzująca się prostymi ścianami, stwarza znacznie bardziej komfortowe warunki dla personelu medycznego podczas udzielania pomocy. Takie karetki to nowość na Dolnym Śląsku i należą do pionierów tego typu rozwiązań w Polsce.

Konstrukcja kontenerowa, z prostymi ścianami i przejściem do kabiny kierowcy, zapewnia dodatkową przestrzeń dla pacjenta oraz ekipy ratunkowej – co jest kluczowe podczas prowadzenia akcji ratunkowych. Nowo dostarczone pojazdy zostały zbudowane na podwoziu marki Mercedes-Benz Sprinter w jego ciężarowej wersji.

Nie tylko budowa tych ambulansów jest nowatorska. Wyposażenie tych pojazdów jest równie imponujące. Zostały one wyposażone m.in. w system automatycznych łańcuchów śniegowych, idealnie dostosowanych do trudnych warunków drogowych panujących w regionie, w którym będą operować. Ich masa przekracza 3,5 tony, co wymaga od kierowców posiadania prawa jazdy kategorii C – jak podaje służba ratownictwa medycznego z Jeleniej Góry.