Rutynowa patrolująca służba z Lubania doprowadziła do zatrzymania dwóch podejrzanych osób. Mężczyźni ci są przypuszczalnie odpowiedzialni za serię popełnionych przestępstw. Miejscem, gdzie doszło do tych incydentów, były okolice gmin Platerówka i Siekierczyn. Zasługą dla ich złapania był brak ostrożności podczas jazdy skradzionym pojazdem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu podjęli działania prowadzące do zatrzymania dwóch mężczyzn, których podejrzewano o serię przestępstw. Na początku bieżącego roku, dokładnie na terenie gminy Platerówka, doszło do kradzieży pojazdu marki Land Rover Discovery. Następnie za kierownicą skradzionego auta przemieszczali się w stronę gminy Siekierczyn.

Niestety dla nich, ich ucieczka nie miała długiego trwania. Możliwe jest, że kierujący skradzionym pojazdem został oczarowany widokami malowniczego Pogórza Izerskiego i nieumiejętna jazda doprowadziła do kolizji z drzewem. Chociaż sprawcy zdołali uciec z miejsca zdarzenia, to jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali jednego z nich – 39-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego.