W dniu dzisiejszym, od wczesnych godzin porannych, funkcjonariusze z Komend Powiatowych Policji z Lwówka Śląskiego, Kamiennej Góry, Jeleniej Góry, Bolesławca oraz Lubania przystąpili do realizacji operacji o kryptonimie „Bezpieczny powiat”. W ramach tej akcji, działający na terenie powiatu lubańskiego policjanci przeprowadzili kontrolę łącznie 75 kierujących pojazdami.

Akcja „Bezpieczny powiat” to część naszej wspólnej troski o bezpieczeństwo na drogach. To poprzez przestrzeganie znaków drogowych oraz limitów prędkości zapewniamy sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego bezkolizyjne i bezproblemowe podróżowanie. Dzisiejsze działania były kolejnym etapem tej akcji, którą prowadzą nasi funkcjonariusze.

Policjanci z komendy w Lubaniu szczególnie skupili się na badaniu zachowań kierowców przemieszczających się po drogach tego powiatu. Ich działania rozpoczęły się wraz z pierwszymi godzinami dnia.

W ciągu zaledwie ośmiu godzin, mundurowi powstrzymali do kontroli 75 osób prowadzących pojazdy. Wśród nich było 17 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Dodatkowo, zatrzymano 13 dowodów rejestracyjnych i skontrolowano czterech pieszych – takie informacje przekazała asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.