Renowacja lubańskiego basenu sportowego jest na ukończeniu, a jego otwarcie zaplanowane jest na najbliższe dwa tygodnie. Kompleks sportowy w Lubaniu nie ogranicza się jednak tylko do nowo wyremontowanego basenu, ale obejmuje również odnowioną halę sportową, co pokazuje kontynuację inwestycji w infrastrukturę sportową tego miasta.

Zbudowany na przełomie wieków, kryty basen w Lubaniu był wtedy przodującym obiektem sportowym. Od tego czasu służył lokalnym klubom sportowym, placówkom oświatowym i mieszkańcom miasta. Rozpoczęty nieco ponad rok temu, gruntowny remont zakończył się zgodnie z planem. Już za dwa dni, odrestaurowane płytki basenu zostaną napełnione wodą.

Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 22 miliony złotych. Obiekt został odpowiednio dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. Mieszkańcy Lubania będą mogli nie tylko korzystać z nowego basenu, ale także skorzystać z sauny.

Na oficjalne otwarcie basenu z utęsknieniem czekają młodzi sportowcy. Z powodu remontu byli zmuszeni do trenowania w obiektach odległych o kilkadziesiąt kilometrów od ich domów.