17 lutego w malowniczych Janowicach Wielkich miało miejsce wydarzenie o nazwie Karkonosze Karate Camp. To miejsce stało się areną intensywnych treningów, w których wzięło udział blisko 100 entuzjastów tego sportu. Pochodzili oni z pięciu renomowanych klubów karate z Dolnego Śląska – KS Senshi Legnica, KS Samuraj Lubań, KS Samuraj Nowogrodziec, Bogatyński Klub Karate oraz gospodarze z Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan. Wszystko toczyło się według precyzyjnie zaplanowanego podziału na grupy wiekowe i stopień zaawansowania.

KS Samuraj Lubań i KS Samuraj Nowogrodziec obecni byli z imponującą grupą 28 zawodników. Pochodzili oni z różnych sekcji karate z Lubania, Świeradowa Zdroju i Nowogrodźca. Aktywnie uczestniczyli w wyjazdowych sparingach, pod czujnym okiem swoich doświadczonych trenerów – Jacka Jaworskiego oraz Stanisława Urbańczyka.

Pierwsza część zgrupowania była skupiona na doskonaleniu podstawowych technik Karate oraz Kata. Podział na grupy odbywał się tutaj na podstawie posiadanego stopnia zaawansowania. Po tej części, przyszedł czas na panel szkoleniowy. Tu zawodnicy mieli okazję do praktycznego zastosowania technik Karate w samoobronie. To wszystko odbywało się w formule Karate Combat, gdzie uczestnicy mogli sprawdzić swoje możliwości w realnej walce, trenując w parach.

Trzecia i najważniejsza część zgrupowania była poświęcona walce sportowej. Odbyły się tam walki sędziowane, również z podziałem na wiek i stopień zaawansowania. Każdy z wojowników stoczył kilka intensywnych pojedynków. W tym module szkoleniowym zarówno trenerzy, jak i zawodnicy o wyższych stopniach, mogli doskonalić swoje umiejętności w sędziowaniu walk. Udział w panelu spotkał się z powszechnym zadowoleniem uczestników. Wszyscy docenili wszechstronność i intensywność wielogodzinnych treningów.