Po długim okresie remontu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji cieszy się, że może powitać mieszkańców w swojej odświeżonej krytej pływalni. Ten znacznie zmieniony obiekt jest już dostępny do użytku publicznego, po dwóch latach intensywnej modernizacji.

Inwestycja obejmowała gruntowną termomodernizację obiektu, która sprawiła, że jest teraz bardziej komfortowy dla użytkowników. Beata Soczyńska, dyrektorka MOSiR, podkreśliła, że teraz hala basenowa będzie cieplejsza dzięki lepszej wentylacji. Również stacja uzdatniania wody została całkowicie wymieniona, co jest niezwykle istotne dla jakości usług świadczonych przez ośrodek.

Co więcej, obiekt jest teraz w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. W ramach modernizacji utworzono dedykowaną szatnię z zapleczem sanitarnym dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Dodatkowo zamontowano mobilny podnośnik basenowy, który umożliwia przeniesienie osoby bezpośrednio z wózka inwalidzkiego do wody.

W ramach usprawnień, dostęp do sauny jest teraz wliczony w cenę biletu. To nowość, która na pewno przyciągnie wielu miłośników pływania i relaksu.

Bezpieczeństwo użytkowników basenu to priorytet dla MOSiR. Stara ekipa sprawdzonych ratowników, którzy dbali o bezpieczeństwo pływaków przez ostatnie 10 lat, powróciła na swoje stanowiska. Jak mówił Mirosław Ziółkowski, ratownik wodny WOPR, obiekt nadal wymaga stałej obecności dwóch ratowników. Przez cały okres ich pracy nie doszło do żadnego wypadku na terenie pływalni, a oni są zdeterminowani, aby ta pozytywna passa trwała nadal.