Rozpoczęcie marca przyniosło sukces Adrianowi Heidykiewiczowi, strażakowi z Lubania, który dosięgnął zwycięstwo w European Championship WPPL w trójboju siłowym. W konkurencji Bench Press RAW skategoryzowanej do 140 kg, Adrian zdobył złoty medal, pomyślnie podnosząc sztangę o ciężarze 190 kg.

Heidykiewicz rozpoczął swoją sportową drogę z trójbojem siłowym dopiero w listopadzie poprzedniego roku, kiedy to wziął udział w Mistrzostwach Niepodległej Polskich Służb Mundurowych. Po udanym starcie, zakwalifikował się do Mistrzostw Europy odbywających się w Jaworznie. Od tamtej pory pod okiem zawodowego trenera podjął intensywne treningi.

Mistrzostwa Europy odbyły się między 6 a 10 marca 2024 roku. Adrian Heidykiewicz wystąpił jako przedstawiciel Lubania i polskich służb mundurowych. Jego fenomenalne wyniki w konkurencji Bench Press RAW, gdzie podniósł leżąc sztangę ważącą 190 kg, zaowocowały złotym medalem.

Adrian, mimo osiągnięcia tak znaczącego sukcesu, czuje, że to nie koniec jego możliwości. Twierdzi, że jeszcze dużo może z siebie wycisnąć i że 190 kg to nie jest jego ostateczny limit.

Przyznaje jednak, że przygotowania do zawodów wymagają ogromnego zaangażowania, czasu oraz samodyscypliny. Jednak adrenalina płynąca z rywalizacji oraz satysfakcja ze zwycięstwa sprawiają, że wszystkie trudy są tego warte. Adrian planuje teraz skupić się na doskonaleniu techniki i przygotowaniach do kolejnych zawodów, które mają odbyć się jesienią w Portugalii – Igrzyska EPFG BRAGA 2024.

Całe życie Adriana Heidykiewicza jest nierozerwalnie związane ze sportem. Grał w siatkówkę w reprezentacji Dolnego Śląska, następnie był szczypiornistą w trzeciej lidze. Od 15 lat regularnie trenuje na siłowni, a od listopada ubiegłego roku odkrył swoją pasję do trójboju siłowego. Zawodowo jest strażakiem w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu.