35-letnia mieszkanka Lubania, która była poszukiwana przez policję w celu odbycia kary więziennej za wcześniejsze przestępstwa, została zatrzymana przez funkcjonariuszy miejscowej komendy. Dzielnicowi ze służb mundurowych wpadli na nią przypadkiem, gdy patrolowali ulice miasta. Jej zachowanie wydało się im podejrzane, co skłoniło ich do podjęcia działań.

W trakcie interwencji policjantów, kobieta była wyraźnie nerwowa, co dodatkowo zaostrzyło spostrzegawczość funkcjonariuszy. Postanowili przeszukać jej torebkę i to właśnie wtedy odkryli dowody na kolejne przestępstwo. W środku znajdowały się saszetki wypełnione gotówką oraz karta ambulatoryjna, które należały do 79-letniej kobiety.

Późniejsze śledztwo ujawniło, że poszukiwana 35-latka nie tylko miała na swoim koncie wcześniejsze przestępstwa, ale także systematycznie okradała starszą panią, którą miała pod swoją opieką. Kwota, jaką udało się jej zdefraudować wynosi aż 60 tysięcy złotych. Zatrzymana kobieta będzie teraz musiała odpowiadać za swoje działania przed sądem.