Mieszkańcy dojeżdżający codziennie do Szklarskiej Poręby, zwłaszcza ci z kierunku Świeradowa-Zdroju, mają niełatwą sytuację, ponieważ od jutra będą musieli poświęcić więcej czasu na dojazd. Jest to spowodowane rozpoczęciem przez drogowców nowego etapu prac na trasie wojewódzkiej 358. Prace potrwają około dwóch tygodni.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei podaje, że od 5 czerwca prace remontowe wiaduktu na ulicy Armii Krajowej w Szklarskiej Porębie spowodują jego całkowite zamknięcie na okres około dwóch tygodni. To oznacza, że dla pieszych nie będzie możliwości przejścia pod wiaduktem przez 2-3 dni – taką informację przekazał magistrat w Szklarskiej Porębie.

Zamknięcie tego fragmentu drogi dotknie szczególnie osoby podróżujące samochodem z kierunku Świeradowa-Zdroju. Zmuszone będą one do skręcenia w lewo na ulicę Górną około 1200 m przed wiaduktem i pokonania drogi przez Szklarską Porębę Średnią lub Dolną, aby dostać się do drogi krajowej nr 3.

Niezmiernie skomplikowana sytuacja dotknie także mieszkańców Szklarskiej Poręby, którzy nie posiadają pojazdów. Przez kilka dni będą oni de facto odcięci od centrum miasta, a ich jedynym rozwiązaniem będzie długi pieszy marsz.