W przerażającej sytuacji znalazł się mężczyzna, który nie ukrywał swojego stanu nietrzeźwości. Nie jest jednak jasne, pod wpływem jakich substancji się znajdował. Co najbardziej niepokojące, ten sam mężczyzna postawił butlę z gazem w centrum mieszkania, a następnie trzymając zapalniczkę w dłoni, groził, że wysadzi cały dom.

Incydent miał miejsce dzisiaj, 2 lipca, około godziny 10 rano, w jednym z bloków mieszkalnych na ulicy Wolności w miejscowości Olszyna. Po otrzymaniu informacji o potencjalnej próbie wysadzenia budynku, natychmiast odpowiedziały wszystkie służby ratunkowe. Policja, zespół ratownictwa medycznego oraz strażacy niezwłocznie pojawili się na miejscu.

Sytuacja skończyła się bez żadnego wybuchu. Mężczyzna wywołujący zamieszanie był na tyle spokojny i gotowy do współpracy z służbami, kiedy te dotarły na miejsce.

Teraz specjaliści będą musieli ustalić cel i powód tak drastycznego zachowania mężczyzny, który ma około 40 lat. Decyzja na miejscu została podjęta, że mężczyzna zostanie przekazany pod opiekę lekarzy.

Zeznania mieszkańców sugerują, że to nie pierwszy raz, gdy ten sam mężczyzna powoduje podobne sceny grozy dla swojej rodziny i sąsiadów.

Na miejscu interwencji obecni byli przedstawiciele policji, Ochotniczej Straży Pożarnej z Olszyny, Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Lubania oraz zespół ratownictwa medycznego.