W Lubaniu, mieście cieszącym się popularnością wśród miłośników dwóch kółek, nastąpił istotny rozwój infrastruktury rowerowej. To dobra wiadomość dla lubańskich cyklistów, ale także dla tych, którzy planują odwiedzić to miasto w ramach rowerowych wypraw.

Przez całe lato, kiedy słońce świeci najjaśniej i sprzyja jeździe na rowerze, szczególnie podczas wakacyjnych miesięcy, miasto Lubań zdecydowało się na zwiększenie liczby stojaków rowerowych. To znakomite rozwiązanie dla tych, którzy planują długie wycieczki i pragną bezpiecznie zaparkować swoje jednoślady. Montaż stojaków rozpoczął się pod koniec czerwca i był realizowany przez pracowników Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych.

Stojaki te nie byłyby możliwe bez finansowego wsparcia ze strony Stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządna, które przeznaczyło na ten cel odpowiednie środki. Nowe stojaki można spotkać zarówno na trasach Dolnośląskiej Cyklostrady, jak i na miejskich trasach rowerowych Lubania. Ponadto miejscem, gdzie rowerzyści mogą zabezpieczyć swoje rowery, jest także centrum miasta.

Bezpieczne parkingi dla rowerów pojawiły się w różnych częściach Lubania, a jednoślady można teraz parkować w takich miejscach jak: Skwer Niepodległości przy Wieży Brackiej, przy boisku na ulicy Spółdzielczej, obok ratusza od strony fontanny, w Parku Stanisława Kostki, przy ławkach żwirowych na ul. Łużyckiej, na Podwalu – obok przejścia do targowiska, na parkingu na ul. Szafirowej oraz na skwerze Świętego Jakuba, znajdującym się na skrzyżowaniu ulic Zgorzelecka i Kopernika.