Nie od dziś wiadomo, że człowiek, który dużo podróżuje musi spożywać również posiłki. Dlatego Lubań jest miastem, w którym niezależnie od pory roku każdy turysta może skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. Punkty z przepysznymi, nie tylko regionalnymi punktami znajdują się niemal w całej miejscowości. Od Ciebie więc zależy, co wybierzesz.

Możliwość skosztowania kuchni regionalnej.

Wśród wielu ciekawych propozycji znajdują się kawiarnie i restauracje, które kuszą nie tylko mieszkańców regionalnymi potrawami. To doskonała okazja do spróbowania wielu dań, charakterystycznych dla Dolnego Śląska. Turyści z całego świata uwielbiają tą specyficzną i kaloryczną kuchnię za nieprzeciętny, domowy smak. Lubań oferuje przynajmmniej kilka miejsc, w których można odnaleźć wyśmienite posiłki domowe, bazujące na starych przepisach babć i gospodyń. Co więcej ceny nie są tu wygórowane – każdy znajdzie więc propozycję na własną kieszeń.

Co i gdzie warto jeść?

Będąc w Lubaniu możesz swobodnie zdecydować się na posiłek w okolicy centrum. Piękna, klimatyczna okolica sprawi, że obiad będzie jeszcze lepiej smakował. Poza klasyczną, regionalną kuchnią restauracje wychodzą naprzeciw każdym oczekiwaniom. Znajdziesz więc tu również propozycje pizzy, przekąsek dla dzieci a także potrawy wege. Tak naprawdę znajdując się w każdym punkcie miasta masz przynajmniej kilka możliwości. Wszystko więc zależy wyłącznie od tego, jak bardzo jesteś głodny i na co danego dnia masz ochotę. Możesz zjeść w typowych, nowoczesnych lokalach bądź wybrać opcję umieszczoną w starych kamieniczkach i zamkach. Tu każdy znajdzie klimat, którego oczekuje.