Jeśli jesteś mieszkańcem Dolnego Śląska, bądź po prostu znalazłeś się w okolicy Lubania koniecznie zobacz, jak w przyjemny sposób możesz zwiedzić okolice. Jeśli nużą Cię wycieczki samochodowe i lubisz kontakt z naturą – postaw na rower. Całe miasto, podobnie jak okoliczne gminy jest doskonałą okazją do nabrania kondycji i poznania dotąd nieznanych Ci miejsc.

Po Lubaniu z przewodnikiem.

Lubań jest miejscowością o dobrej bazie noclegowej. Zarówno w mieście, jak i obszarach położonych poza jego granicami znajdziesz wiele, zróżnicowanych noclegów stanowiących doskonałą bazę wypadową wszystkich wycieczek. Piękne trasy, szlaki przeznaczone dla miłośników dwóch kół – wszystko czeka na Ciebie całkowicie za darmo. Już w 2012 roku Urząd Miasta zdecydował wydać się przewodnik, który pokaże wszystkim zainteresowanym fantastyczne miejsce dostępne rowerem. Rozwiązanie cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją rzetelność oraz szereg propozycji na każde umiejętności. Przewodnik obecnie dostępny jest w wersji papierowej i elektronicznej.

Szlaki o znaczeniu historycznym

Lubań posiada wiele miejsc istotnych z punktu widzenia historii. Nie chodzi tu wyłącznie o zabytki znajdujące się na terenie miasta. To także przygraniczne gminy, które mogą zachwycić niejednego turystę. Co ważniejsze, przewodnik, który można nabyć w kilku punktach został napisany przez dwie osoby. Jedną z nich jest człowiek aktywnie przemierzający okolicę na rowerze. Drugi to podróżnik i znawca przyrody. Takie połączenie skutkuje więc nietypowymi i nieoczywistymi szlakami dopasowanymi do oczekiwań najbardziej wymagających cyklistów.

Dobre zaplecze dla rowerów

Lubań jest przygotowany nie tylko dobrymi szlakami. Poza bazą noclegową oferuje wiele punktów, w których w razie kłopotów można naprawić swój pojazd. Są także miejsca, gdzie możesz spokojnie zjeść i nabrać sił nie martwiąc się o swój rower. Dolny Śląsk jest przepięknym miejscem o zróżnicowanych krajobrazach, dlatego jeśli szukasz pomysłu na kilkudniową wycieczkę rowerową – koniecznie udaj się w okolice Lubania.