Do 16go września potrwa kwalifikacja wojskowa w Lubaniu. Jak udało się ustalić liczba ochotników wynosi 300 osób. To, co odróżni tę kwalifikację od poprzednich to fakt, że przedstawiciele innych służb i policjanci przeprowadzają rozmowy ze wszystkimi ochotnikami, którzy oczekują na nabór do służby w Lubańskiej policji.

Zamiast do wojska to do policji

Oczywiście działania funkcjonariuszy nie są nachalną reklamą, a jedynie niezobowiązującymi spotkaniami. Miały i będą one miały miejsce w momencie, gdy mężczyźni oczekiwali na badania lekarskie bądź też założenie ewidencji wojskowej. To właśnie w tych chwilach, funkcjonariusze policji zapraszali do krótkich rozmów, w trakcie których informowali o specyfice służby. Dodatkowo wskazywali również na korzyści, które przynosi. W trakcie krótkich spotkań młodzi ludzie mogli dowiedzieć się o funkcjach i działaniach mających miejsce w służbie a także o wyjątkowości tego zawodu. Kwalifikacje wojskowe na terenie Lubania potrwają jeszcze do 16 września.

Jak zostać policjantem w Lubaniu?

Nabory do policji w tym roku odbędą się jeszcze trzykrotnie. Najbliższy termin został wyznaczony na 15 września. Następny odbędzie się 3 listopada oraz 30 grudnia. Aby złożyć podanie należy osobiście udać się do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, zlokalizowanej przy ulicy Sikorskiego 4. Jak podkreślają funkcjonariusze wszystkie etapy rekrutacji będą miały miejsce w zachowaniu obostrzeń sanitarnych. Wygląda więc na to, że polska policja postanowiła zyskać nowe siły w postaci młodych ludzi. Być może takie akcje ułatwią późniejsze nabory, a takie rozmowy pozwolą poznać specyfikę zawodu, która często w opowiadaniach i wyobrażeniach ma niewiele wspólnego z rzeczywistością.