Konkurs „Najpiękniejsze iluminacje świąteczne”

Świeradów-Zdrój, podobnie jak inne miasta zdrojowe, szczególnie pięknie prezentuje się w okresie bożonarodzeniowo-noworocznym. A jest to możliwe dzięki wyjątkowej dbałości o estetykę takich miejsc.

W grudniu i w styczniu, za sprawą dekoracji świątecznych i pięknych iluminacji, możemy cieszyć się niecodziennym widokiem, gdy miasta i miasteczka zmieniają się w iście baśniowe krainy.

W tym roku, po raz pierwszy od wielu lat, aura sprzyjała świątecznym nastrojom, dzięki bieli śniegu, który doskonale komponuje się z kolorami świątecznych światełek.

Nie tylko dekoracje miejskie „decydują” o klimacie bożonarodzeniowym w miastach. Liczy się również zaangażowanie samych mieszkańców. W Świeradowie-Zdroju doceniono starania mieszkańców o to, by ich posesje oraz balkony prezentowały się w świątecznym czasie jak najpiękniej.

Świeradowska Stacja Kultury przygotował konkurs, w którym ocenione zostaną dekoracje stworzone przez mieszkańców. W ramach konkursu „Najpiękniejsze iluminacje świąteczne” docenione zostaną pomysły na świąteczne udekorowanie domu, ogrodu i balkonu.

Zgłoszenia – do 31 grudnia 2021 r.

Do konkursu można zgłosić się samemu, można również zgłosić czyjąś świąteczną dekorację – za pozwoleniem właściciela posesji czy balkonu. Może to również uczynić komisja konkursowa – także po uzyskaniu stosownych pozwoleń ze strony osób zainteresowanych.

W konkursie wezmą udział dekoracje stworzone przez osoby indywidualne.

Co zrobić, żeby projekt mógł wziąć udział w konkursie? Należy zrobić zdjęcie dekoracji i przesłać je wraz z wypełnionym formularzem na adres internetowy Informacji Turystycznej w Świeradowie-Zdroju.

Termin zgłoszeń upływa z ostatnim dniem roku.

Oceny przesłanych dekoracji domów, ogrodów i balkonów dokona komisja powołana przez Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury”- organizatora konkursu. Wyniki zostaną opublikowane 8 stycznia 2022 r.

Pierwsza nagroda w kategorii balkon w budownictwie wielomieszkaniowym to 400 złotych, w kategorii domów i posesji – 800 złotych.

O przyznaniu nagród zdecyduje ocena takich elementów dekoracji świątecznej jak: pomysłowość, oryginalność, estetyka i zastosowanie rozwiązań pozwalających oszczędzać energię elektryczną.