Nowa pracownia już działa

Początek nowego roku może być optymistyczny dla mieszkańców Lubania zmagających się z różnymi dolegliwościami. W miejskim szpitalu zaczyna właśnie funkcjonować nowa pracownia RTG. Dzięki udostępnieniu aparatu najnowszej generacji możliwe będzie wykonywania zdjęć najwyższej jakości i w większej liczbie niż dotychczas.

Nowa pracownia diagnostyki obrazowej została wyposażona w aparat cyfrowy, w pełni zautomatyzowany, posiadający kilka programów diagnostycznych znacznie zwiększających efektywność badań.

Dzięki najnowszej klasy aparatowi RTG można wykonywać prześwietlenia zarówno pacjentów dorosłych, jak i dzieci.

Operator aparatu ma znacznie ułatwioną pracę – urządzenie samo dobiera optymalną metodę badania.

Aparat RTG zakupiono za ponad milion złotych. Jest to jeden z podstawowych sprzętów diagnostycznych, dzięki którym można wykonać precyzyjne badania obrazowe pozwalające szybko wykryć wiele nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu i rozpocząć skuteczny proces terapeutyczny.

Nie tylko nowy aparat

Nowoczesny aparat RTG nie jest jedyną nowością w lubańskim szpitalu. Nowa jest cała pracownia, w której wykonywanie są badania.

W ramach zaplanowanej inwestycji nie tylko dokonano zakupu wartościowego sprzętu diagnostycznego, ale zmodernizowano również całą pracownię.

Koszt inwestycji zamknął się w kwocie jednego miliona dwustu tysięcy złotych. Środki te w znakomitej większości pochodzą z budżetu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kilkanaście tysięcy złotych wyasygnowało dodatkowo Starostwo Powiatowe w Lubaniu.

Pracownia realizuje zlecenia z zakresu badań szpitalnych i ambulatoryjnych. Zdjęcia wykonywane są w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz na podstawie zleceń specjalistów.

Można je wykonywać w ramach ubezpieczenia NFZ oraz prywatnie (za opłatą zgodną z cennikiem poszczególnych badań).