Uczciwy znalazca oddał znalezione pieniądze

Często słyszy się o aktywności przestępców, którzy szczególnie upodobali sobie ludzi starszych, jako tych, którzy mogą dać się łatwiej oszukać na różne pomysły, takie np. jak kradzież na „wnuczka”, na „policjanta”, na „hydraulika, „pracownika banku”, czy – jak w ostatnich dniach – metodą na „koronawirusa”, itp. Rzeczywiście, kreatywność przestępców jest niepohamowana i po nagłośnieniu kolejnych kradzieży, związanych z określoną „metodą”, niemal od razu pojawiają się nowe.

Zaskoczeni, np. niespodziewaną rozmową telefoniczną, starsi ludzie, rzeczywiście dość często ulegają sugestiom przestępców, przedstawiających się jako znajomi krewnych, pracownicy różnych instytucji itp.

W mediach ogólnopolskich i lokalnych niemal co kilka dni pojawiają się informacje o kolejnych oszustwach tego typu albo cyberprzestępstwach, które mogą doprowadzić do tego, że jednym kliknięciem w niesprawdzony link w wiadomości SMS albo w e-mailu, „pozbawimy” się całej zawartości konta.

Tymczasem, kilka dni temu, w Lubaniu, doszło do zdarzenia z gatunku tych, które nazywamy „przywracającymi” wiarę w ludzi…

Seniorzy odetchnęli z ulgą

Kilka dni temu starsze małżeństwo straciło poważną sumę pieniędzy. Mężczyzna zgubił gotówkę. Została ona znaleziona w jednym z lubańskich dyskontów. Pieniądze znajdowały się w kopercie. Na szczęście znalazły się w rękach uczciwej osoby, która zdecydowała się przekazać ją pracownikowi ochrony.

Okazało się, że w kopercie znajdują się pieniądze. Uznano, że najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie oddanie gotówki na policję. Uczciwy znalazca właśnie tak uczynił – zgłosił się z pieniędzmi do jednego z lubańskich komisariatów.

Wydawało się, że właściciel koperty nie znajdzie się, ponieważ nikt nie zgłosił się na policję. Kolejnego dnia funkcjonariusze opublikowali komunikat o znalezieniu gotówki w sklepie. Tym razem komunikat znalazł właściwego odbiorcę.

Do komisariatu zgłosiło się małżeństwo emerytów. Okazało się, że starszy pan zgubił kopertę z pieniędzmi. Była to dla nich pokaźna kwota. Dzięki wzorowej postawie uczciwego znalazcy starsi ludzie mogli odetchnąć z ulgą. Wyrazili podziękowanie dla mężczyzny m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych.