Modernizacja dróg w okolicach Lubania

Marzec jest pierwszym miesiącem, w którym tradycyjnie ruszają wzmożone prace przy budowie, przebudowie oraz modernizacji dróg. Nie inaczej będzie również w tym roku. Samorządy od kilku tygodni wiedzą już, jakim budżetem na tego rodzaju inwestycje będą dysponować – w związku z tym niedługo takie prace ruszą, a w niektórych regionach już ruszyły.

Wiadomo też, jakim budżetem na wykonywanie robót drogowych dysponować będą samorządy w województwie wielkopolskim. Znana jest również dokładna kwota dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla Powiatu Lubańskiego.

Będzie to łącznie dwa miliony złotych na drogi powiatowe w roku 2022.

Główną inwestycją powiatową związaną z drogami będzie przebudowa drogi z Zaręby do Siekierczyna (przez Wesołówkę). Odcinek, który już niedługo zostanie zmodernizowany liczy nieco ponad trzy i pół kilometra.

Jest to ważna inwestycja drogowa dla wielu kierowców, którzy mieszkają na terenie powiatu lubańskiego, jak i tych, którzy okazjonalnie korzystają z dróg tej części województwa wielkopolskiego.

Ponad 150 milionów złotych na drogi w Wielkopolsce

Dwa miliony złotych przeznaczonych na przebudowę dróg w powiecie lubańskim w ramach rządowego funduszu mającego na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu korzystania z dróg w Polsce, to niewielka część budżetu, który został przyznany na ten cel województwu wielkopolskiego.

Kwota ta wynosi ponad 156 milionów złotych.

Korzystanie z dróg w Polsce jest coraz bezpieczniejsze i wygodne. W ostatnich latach pojawiło się wiele inicjatyw, dzięki którym drogi są remontowane, modernizowane, powstaje też wiele nowych odcinków – nie tylko dróg ekspresowych, ale również tych, które mają duże znaczenie dla kierowców poruszających się po drogach lokalnych.

Te ostatnie często odbiegały jakością od dróg krajowych i międzynarodowych, np. jeśli chodzi o nawierzchnię czy infrastrukturę towarzyszącą takim ciągom komunikacyjnym. Ostatnio jednak również te drogi stwarzają kierowcom o wiele lepsze warunki do jazdy.

Więcej informacji ważnych dla kierowców znajdziesz w serwisie InfoDrogowe.pl.