Wielkanocne interwencje policji

Czy ostatni przedłużony, świąteczny weekend upłynął spokojnie na drogach Lubania i okolicznych miejscowości? Niestety, nie do końca.

Wielu kierowcom za bardzo się spieszyło, niektórzy zdecydowali się również wsiąść za kierownicę po spożyciu napojów alkoholowych. Jak więc widać – coraz wyższe mandaty i poważne konsekwencje prawne nie do końca przemawiają do wyobraźni kierowców, którzy nadal dopuszczają się istotnych naruszeń bezpieczeństwa podczas jazdy.

To nie wszystkie przewinienia, których dopuścili się użytkownicy dróg podczas minionej właśnie Wielkanocny.

Łącznie lubańscy funkcjonariusze – od piątku do poniedziałku – przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji i wylegitymowali pół tysiąca osób.

To „wynik” dość znaczący, jeśli zwrócimy uwagę, że mówimy o statystykach dotyczących zaledwie czterech dni. W tym czasie doszło również do jednego wypadku i kilku innych zdarzeń drogowych. Policjanci zatrzymali także jedną osobę poszukiwaną.

Jedna osoba trafiła do szpitala

Wśród wielu podjętych podczas świątecznego weekendu rutynowych czynności nie zabrakło m.in. kontroli szybkości i stanu trzeźwości. W związku z tym udało się wyeliminować z ruchu dwóch kierowców, którzy prowadzili samochody pod wpływem alkoholu.

Wydarzyło się też kilka kolizji drogowych, w tym jedna poważniejsza – był to wypadek, w którym ucierpiała piesza. Jeden z kierowców samochodu osobowego wykonał nieprawidłowo manewr cofania, czym spowodował uszczerbek na zdrowiu prawidłowo korzystającej z drogi pieszej. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Długie weekendy, w tym szczególnie świąteczne, są zawsze czasem intensywnej pracy dla policjantów. Wzmożone kontrole pozwalają wyeliminować z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wciąż zbyt często decydują się na jazdę po alkoholu albo nie zwracają należytej uwagi na przepisy ograniczające szybkość na różnych odcinkach dróg.

Rekordzistką kwietnia okazała się pewna kobieta kierująca samochodem osobowym, która za swoje wyczyny na drogach Wrocławia ukarana została mandatem w wysokości 3 tys. zł!