Uroczyste obchody

Lubań będzie w sposób szczególny świętował kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Obchody rozpoczęły się już 22 kwietnia – wernisażem prac Janusza Kulczyckiego, które można podziwiać w Miejskim Domu Kultury. Tematem ekspozycji jest historia miasta Lubania. Tytuł wystawy to „Dawny Lubań”.

Wystawa jest doskonałą okazją do tego, żeby przybliżyć sobie losy tego wyjątkowego miasta – rzecz szczególnie wartościowa dla pasjonatów historii małych ojczyzn.

Pięć dni później, 27 kwietnia, również w siedzibie lubańskiego MDK rozpocznie się cykl wykładów, których tematem będzie historia związana ze Świętem Narodowym Trzeciego Maja i miasta Lubania. Warto wziąć udział w tym wydarzeniu, jeśli cenimy sobie przekaz historyczny „na żywo”, co jak wiadomo, było wyjątkowo utrudnione w ciągu ostatnich dwóch lat.

Następne uroczystości zaplanowano na dzień 3 maja 2022 r. Program uroczystości pozwoli uczcić to niezwykle ważne dla Polaków święto na różne sposoby – nie tylko podczas oficjalnych spotkań, ale również poprzez uczestniczenie w mniej formalnych wydarzeniach.

3 Maja 2022 r. w Lubaniu

Obchody Święta 3 Maja w Lubaniu w roku 2022 rozpoczną się przed południem w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętego Jakuba – złożeniem kwiatów pod Krzyżem oraz Uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny.

Od godziny 13.00 do 17.00 obchody święta narodowego odbywać się będą na placu Feliksa Netza.

Z pewnością wielkim zainteresowaniem i frekwencją będzie się cieszyło szczególne wydarzenie, które zaplanowano na kwadrans przed godziną szesnastą. Punktualnie o godzinie 15.45 w Lubaniu odbędzie się bicie rekordu liczby osób, które wspólnie odśpiewają Hymn Polski.

Wcześniej, o godzinie 15:00, w Miejskim Domu Kultury, odbędzie się koncert „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, w którym udział wezmą śpiewacy operowi i grupy taneczne.

Więcej informacji o świętowaniu 3 Maja w Lubaniu – m.in. na stronie MDK.