Plenerowe kulinaria w Lubaniu

Po czym można poznać pełnię wiosny i nadchodzące lato w Polsce? Od co najmniej kilku lat, nie tylko po aurze, przyrodzie w rozkwicie, wyższej temperaturze i dłuższym dniu, ale również po plenerowych imprezach, pośród których szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się wydarzenia kulinarne.

Tu – w pierwszej kolejności – większości z nas na uwagę przyjdą zapewne zloty food trucków, festiwale food trucków i inne imprezy z charakterystycznymi wozami kuchennymi, prawdziwym „żarciowozami” w tle. Nie będzie to chybiony trop – food trucki, podobnie jak grille, zawładnęły polską wiosną i latem, i nieodzownie kojarzą się z jakże miłym czasem majówek i nieco późniejszych wakacji.

To wyjątkowo atrakcyjne i oczywiście – smaczne – połączenie kulinariów i spotkań w popularnych miejscach miast i miasteczek potrafi skutecznie zintegrować pokolenia w jednym miejscu, w którym nie brakuje nigdy wesołej, typowo wakacyjnej atmosfery, uśmiechów i radości, czyli dokładnie tego wszystkiego, czego wielu z nas bardzo brakowało, szczególnie przez ostatnie dwa lata.

Pierwszą w tym sezonie imprezę foodtruckową ma właśnie za sobą Lubań. W mieście w ostatni weekend gościły charakterystyczne wozy z jedzeniem już od 13 maja, czyli od piątku.

Lubański rynek pełen smaków

Ostatni piątek i weekend w Lubaniu, przynajmniej na jego centralnym placu, upłynęły pod znakiem dobrej zabawy i równie dobrego jedzenia – a to wszystko za sprawą festiwalu food trucków, który przyciągnął na Rynek tłumy gości.

Pierwszy dzień, czyli piątek z food truckami, rozpoczął się w godzinach popołudniowych i potrwał do wieczora, do godziny 21:00. W sobotę i w niedzielę food trucki zaprosiły gości kilka godzin wcześniej. Weekend w Lubaniu był więc wyjątkowo smaczny, kolorowy i kuszący zapachami kuchni z różnych stron świata.

W ofercie food trucków, jak zawsze, nie zabrakło kulinarnych hitów – i tych na słodko, i tych na słono, jak i potraw mniej znanych i przez to jeszcze bardziej wartych poznania. W Lubaniu gościły food trucki z całej Polski, które niedawno rozpoczęły wiosenno-letni sezon.

Więcej informacji na temat zlotów można znaleźć pod hasztagiem #ŻarciowozyTOUR 2022.