„Wspólnie możemy wszystko – z Lubaniem w tle!”

W Lubaniu nie brakuje ostatnio okazji do tego, żeby wykazać się talentem plastycznym – tak jest również w maju. Właśnie ogłoszono nowy konkurs plastyczny pod wiele mówiącym hasłem – „Wspólnie możemy wszystko – z Lubaniem w tle!”.

Konkurs jest jednym z punktów programu tegorocznej edycji cieszącego się dużą popularnością mieszkańców Lubania i okolic festynu „DAR”, ogłoszonego przez Stowarzyszenie „Pogranicze”.

Do konkursu zaproszono młodych plastyków, czyli dzieci i młodzież zamieszkujące zarówno samo miasto Lubań, jak i miejscowości powiatu lubańskiego.

Samo hasło konkursowe jest już dużą inspiracją dla młodych twórców, szczególnie w obliczu zbliżającego się lata i wakacji, czyli jednego z najulubieńszych okresów w roku dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Równie interesująca będzie nagroda główna w konkursie, czyli publikacja najlepszej pracy w ramach karty gry terenowej (DAR – 2022).

Kolejna edycja konkursu

Aktualnie ogłoszony konkurs towarzyszy ósmej już edycji festynu, którego hasłem przewodnim jest „Dzień Aktywnej Rodziny DAR”.

Festyn jest jednocześnie jednym z największych wydarzeń dla organizacji z tzw. trzeciego sektora, czyli pozarządowego, które działają w Lubaniu i w okolicach. Impreza odbędzie się na lubańskim rynku już 4 czerwca 2022 roku.

Wezmą w nich udział osoby, które prowadzą aktywną działalność w ponad dwudziestu organizacjach pozarządowych. Współorganizatorem festynu jest Miasto Lubań.

W ramach festynu odbędzie się wiele zabaw dla dzieci i innych atrakcji, adresowanych również do starszych uczestników. Z pewnością dużym zainteresowaniem będzie się cieszyła m.in. gra terenowa związana z tematem wydarzenia.

Festyn ma na celu zainteresowanie mieszkańców Lubania i okolic działalnością podmiotów aktywnych w różnych obszarach życia społecznego. Być może wiele osób zdecyduje się na to, żeby również zaangażować się w działalność którejś z organizacji.