Święto miejskiego sportu

Tuż przed wakacjami, w weekend 20 – 21 czerwca 2022 r., w Lubaniu niepodzielnie królować będzie sport. W sobotę i w niedzielę odbędą się Dni Sportu Szkolnego, czyli jedno z największych świąt organizowanych przez miasto dla młodych i aktywnych ludzi, zainteresowanych uprawianiem różnych dyscyplin sportu.

Dni Sportu Szkolnego w Lubaniu zostały zainicjowane przez Wiesława Wajcfelta, znanego lubańskiego społecznika, nauczyciela, osoby od zawsze zaangażowanej w edukowanie i wychowywanie młodych pokoleń, która bardzo sobie ceniła ducha przyjaznej rywalizacji, jaką niesie ze sobą uczestniczenie w wydarzeniach sportowych.

Dziś to święto „młodego” sportu w Lubaniu jest kontynuowane, a inicjator został pośmiertnie uhonorowany nazwaniem jego imieniem Dni Sportu Szkolnego.

Rywalizacja odbędzie się na obiektach MOSiR oraz jednej ze szkół podstawowych.

Koniec roku na sportowo

W tym roku impreza będzie szczególnie oczekiwana, przede wszystkim dlatego, że w ostatnich latach nie była organizowana. Przerwa trwała aż trzy lata.

Można sobie wyobrazić z jakim entuzjazmem przywitają ją znów w czerwcowym kalendarzu młodzi adepci różnych dyscyplin, którzy podczas imprezy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności.

Dni Sportu Szkolnego w Lubaniu zorganizowano z myślą o najmłodszych uczniach, czyli tych, którzy uczęszczają do szkół podstawowych.

20 i 21 czerwca bieżącego roku uczniowie różnych klas wszystkich szkół podstawowych działających w Lubaniu będą mogli się zaprezentować na różnych arenach sportowych.

Co prawda zapowiada się prawdziwa i pasjonująca rywalizacja, ale przede wszystkim chodzi o to, żeby na sportowo, czyli z uśmiechem i z radością zakończyć kolejny rok szkolny, który na szczęście przebiegł normalnym trybem i dzieci nie musiały dostosowywać się do ograniczeń, które nie wpływały korzystnie nie tylko na ich kondycję fizyczną, ale również psychiczną.

Miejska impreza sportowa adresowana do uczniów szkół podstawowych powróciła również do harmonogramu wydarzeń istotnych dla młodych mieszkańców Lubania.