Święto kolekcjonerów minerałów i wielbicieli geologii

Już 1 lipca br. w Lubaniu rozpocznie się wyjątkowe wydarzenie, czyli Sudecki Festiwal Minerałów, który przyciąga wielbicieli skarbów natury, jakimi są minerały. A skoro one – nie obędzie się również bez pięknej i inspirującej biżuterii oraz wielu wydarzeń towarzyszących, podczas których można się będzie wzbogacić o wiedzę na temat minerałów i szerzej – geologii.

Trzy festiwalowe dni z pewnością będą jednymi z najbardziej udanych podczas wakacji, dlatego  jeśli pasjonujesz się minerałami i innymi skarbami Ziemi – koniecznie przybądź do Lubania, który stanie się w tych dniach europejską stolicą minerałów.

Lubański festiwal jest jedną z największych imprez tej kategorii w Europie, a dzięki położeniu miasta – blisko granic z Czechami i Niemcami – skupia również wystawców i gości z tych krajów (i nie tylko).

Centrum Lubania będzie żyło festiwalem, które ugości kolekcjonerów z różnych krajów i wszystkie osoby pasjonujące się minerałami. Jednym z najważniejszych punktów w harmonogramie Sudeckiego Festiwalu Minerałów będzie Giełda Minerałów i Biżuterii, która – jak zawsze – pokaże szerokie i różnorodne spektrum „możliwości” twórczych samej Ziemi… jak i artystów, którzy potrafią w szczególny sposób wydobyć z minerałów każde oblicze piękna.

Nie tylko wystawa

Na bogaty festiwalowy program złoży się wiele inicjatyw, wydarzeń i akcji, które z pewnością znajdą wielu odbiorców, zafascynowanych zarówno naturą minerałów, jak i możliwościami, jakie dają, będąc doskonałym materiałem dla twórców.

Jednym z takich wydarzeń będzie np. Targ Rękodzieła, Targ Staroci, GEOStrefa i liczne wystawy tematyczne.

Tuż przed oficjalnym otwarciem festiwalu i w kolejne festiwalowe dni organizatorzy zapraszają do udziału w wycieczkach geologicznych i historycznych – po tych miejscach w Lubaniu, które są dla miasta najcenniejsze i najbardziej interesujące pod względem turystycznym i badawczym – to, że właśnie w Lubaniu organizowane jest „święto minerałów” nie jest przypadkiem.

Miasto znajduje się na terenie wyjątkowo bogatym pod względem geologicznym.

Wszystkim wydarzeniom będzie towarzyszyć świetna muzyka na żywo – królować będą największe przeboje wielkich światowych gwiazd w interpretacji różnych zespołów.

Przygotowano również specjalny program dla dzieci.

Minerały wciąż mają wielką moc, o czym świadczy zainteresowanie imprezami, podczas których są prezentowane i sprzedawane. Giełdy minerałów organizowane są w całej Polsce. W tym roku w Szczecinie odbyła się już dwudziesta, jubileuszowa edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii.