Tradycja kontynuuje się w Lubaniu, gdzie Burmistrz Miasta po raz jedenasty zaprasza lokalne kluby sportowe do uczestnictwa w prestiżowym plebiscycie „Gwiazda Sportu Miasta Lubań 2023”, jak również do rywalizacji w konkursie „Sportowiec Roku Miasta Lubań 2023”.

W codziennym życiu sportowca rywalizacja jest na porządku dziennym. Ale jak należycie uhonorować wszystkich, dla których sport jest integralną częścią życia w Lubaniu, niezależnie od tego, jaką dyscyplinę uprawiają?

Pierwszy pomysł na plebiscyt zrodził się w 2013 roku. Z biegiem czasu, równolegle do plebiscytu, zaczęła funkcjonować idea organizowania konkursu. Dzięki temu każdego roku mamy okazję świętować sukcesy dwóch laureatów: jednego, wybranego przez miejscową społeczność, i drugiego – wyłonionego przez kapitułę konkursową, która ocenia wydarzenia sportowe pod kątem ich ważności, jak również promocyjny i edukacyjny aspekt działalności sportowej.

Młodzi atleci, którzy osiągają imponujące wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej, dzięki temu mają możliwość zyskania rozpoznawalności wśród lokalnej społeczności, także wśród tych, którzy niekoniecznie są zapalonymi fanami sportu. Od początku swojego istnienia, kluby sportowe z entuzjazmem nominują swoich przedstawicieli do udziału, zaś mieszkańcy Lubania z nieukrywanym zainteresowaniem obserwują rywalizację, oddając swoje głosy i gorąco kibicując swoim faworytom aż do ostatniej minuty trwania plebiscytu.