W ostatnich dniach futbolowy zespół Łużyce Lubań cieszy się znakomitą passą. Pod skrzydłami trenera Jacka Kanasa drużyna ta odniosła triumf w starciu z Iskrą Księginice w miniony weekend, co stanowiło już trzecie kolejne zwycięstwo lubańskiej ekipy.

Przy Ludowej w Węglińcu rozgrywane są spotkania z udziałem Łużyc, bowiem ich domowe boisko przechodzi renowację. Powrót do rozgrywek na stadionie przy ulicy Ludowej planowany jest dopiero na nadchodzący sezon.

Początkowe minuty starcia z Iskrą należały do gospodarzy, mimo że strzał oddany przez Pawła Urbaniaka zatrzymał się na słupku bramki. Sytuacja zmieniła się jednak w 9 minucie meczu, kiedy to goście objęli prowadzenie. Dzięki precyzyjnemu podaniu prostopadle do biegu ze środka boiska, Trawka umieścił piłkę tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Gąsiorowskiego za pomocą delikatnego strzału. W dalszej części pierwszej połowy meczu, drużyna Łużyc intensywnie próbowała odrobić straty, niemniej jednak nie zdołała stworzyć poważnego zagrożenia dla bramki pilnowanej przez Kisiela.