W mieście Lubań, dzielnicowi miejscowej policji natknęli się na kobietę pragnącą odebrać sobie sobie życie. Wykazywała ona niepokojące objawy psychiczne, lecz na szczęście funkcjonariusze zdołali dotrzeć do niej nim doszłoby do tragedii.

Rano we wtorek, zgłoszenie o osobie zamierzającej wprowadzić swoje samobójcze myśli w czyn dotarło do stróżów prawa w Lubaniu. Otrzymane informacje natychmiast skierowały ich ku ratunkowej akcji. Szybkość reakcji jest kluczowa w każdej sytuacji, gdy zagrożone jest ludzkie życie, a tym razem zdawało się wisieć na włosku.

Poszukiwania skupiły się głównie na obszarach parku usytuowanego na Kamiennej Górze oraz poprzednio zajmowanych przez poligony. W pewnym momencie, dzielnicowi z Lubania zauważyli postać pasującą do dostarczonego opisu.

Była to poszukiwana kobieta. Jej stan psychiczny wyraźnie wskazywał na potrzebę interwencji i pomocy specjalistycznej. Stróże prawa otoczyli ją troską i wsparli ją serdecznymi słowami. Dyżurny jednostki policji w Lubaniu natychmiast skontaktował się z ratownikami medycznymi, którzy umożliwili dalszą specjalistyczną opiekę nad kobietą. – podaje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.