Zima nie daje za wygraną, spowodowała znaczne problemy nie tylko dla kierowców, ale również dla sektora kolejowego. Brak dostępu do energii elektrycznej na stacji Wrocław Główny sparaliżował ruch pociągów, co doprowadziło do wielu trudności na innych trasach, gdzie musiała zostać wprowadzona komunikacja zastępcza. Te problemy skutkowały tym, że wielu ludzi nie było w stanie dotrzeć punktualnie do szkoły czy pracy, a także mogło mieć problemy z powrotem do domu.

Sytuacja na linii D19, która obejmuje trasę Jelenia Góra – Lubań Śląski – Zgorzelec – Görlitz, jest szczególnie skomplikowana. Pociąg numer 69855, który miał odjechać z Jeleniej Góry o 09:45 i dotrzeć do Görlitz o 11:27, ma na swojej trasie trudności. Konkretnie na odcinku między Jelenią Górą a Gryfowem Śląskim, gdzie musiała zostać wdrożona autobusowa komunikacja zastępcza. Przepraszamy za te niedogodności.

Podobne problemy dotyczą pociągu numer 69874, kursującego z Görlitz o godzinie 09:39 do Jeleniej Góry, z planowanym przyjazdem o 11:15. Na odcinku pomiędzy Gryfowem Śląskim a Jelenią Górą również musiała zostać wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza ze względu na utrudnienia w ruchu.