Zgodnie z najnowszymi informacjami, szpital w Lubaniu podjął decyzję o przeprowadzeniu niezbędnych prac remontowych, które uniemożliwią jego normalne funkcjonowanie. Ten krok wymusza konieczność odraczania nowych pacjentów, którzy są skierowani do placówek medycznych w okolicy. Ponadto, istniejący pacjenci, którzy są obecnie leczeni na miejscu, zostaną przeniesieni do szpitala w Bolesławcu.

Zaplanowano, że w następnym tygodniu Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu zostanie czasowo zawieszony w swojej działalności. To właśnie wynika z decyzji wydanej przez Wojewodę Dolnośląskiego. Szpital będzie zamknięty przez trzy dni z powodu przeprowadzenia wymiany rozdzielni niskiego napięcia, która dostarcza zasilanie elektryczne do budynków szpitala.

Wszystko to jest częścią większego projektu, który jest obecnie realizowany w lubańskim szpitalu. Dzięki temu projektowi placówka otrzymała tomograf a także jest kończona budowa nowego oddziału zakaźnego, który będzie miał 40 łóżek.