W ramach programu „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Miejskiej Lubań”, który uzyskał wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, w 2022 roku przeprowadzono remont dachu sali szkolnej oraz instalację paneli fotowoltaicznych. Jednakże, wnętrza budynku nie były remontowane od 2004 roku i pomimo tych inwestycji, nadal ulegały degradacji.

Beata Myśliwiec, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1, wyrażała swoją radość z faktu, że dzięki wsparciu lokalnego samorządu miasta w ciągu zaledwie dwóch miesięcy udało się przeprowadzić prace remontowe i termomodernizacyjne. W skład prac weszło wykonanie nowego stropu, odświeżenie ścian oraz lamperie wykonane z żywicy, które są odporne na uszkodzenia, łatwe do utrzymania w czystości i dodają estetyki pomieszczeniom. Dyrektorka wyraziła satysfakcję z tego, że remont został zakończony jeszcze przed końcem bieżącego roku szkolnego.

Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł 110 tysięcy 711 złotych. Obecnie Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubańskiej gminie miejskiej dysponuje dwiema salami gimnastycznymi, kompleksem boisk sportowych oraz dodatkowymi pomieszczeniami wykorzystywanymi na potrzeby zajęć z wychowania fizycznego.